12 februar, 2009

Ali tudi Werner kopira?

:)))
Ma jasno, da kopira. Dandanes je cel svet en sam plagiat, Werčy je pa moja nova žrtev.
No, presenetljivo podobnost sem odkril med komadi:
Mladen Grdović - Tu je moj dom
Werner - Tu je moj dom
Smokie - Norwegian girl

Prleški dvajsterec in 3,5 vrstični jamb sta pri vseh več kot očitna.

Poslušajte, bratje in sestre!



in še presnečenje :)


Teh Norveških pupc res nisem želel dati gor, saj se mi zdijo slike malce pregrešne. Toda blogspot mi blokira svoj mix omenjenih pesmih, tako da sem bil primoran stvar narediti malce po kmečko.

LP

Testiranje za moj rojstni dan

Pozdravljeni. Pred dnevi sem se še enkrat odločil malce raziskovati stvari in sicer raziskati vir, namen in pristnost pristnost meni namenjenih voščil za rojstni dan. Glavna tarča moje ignorance je bil Facebook. Ta v mojem blogu že omenjeni spletni portal te opozarja na rojstne dneve tvojih prijateljev že dva dni pred rojsntim dnevom, opozorilo pa je na prvi strani vse do konca dneva, ko ima oseba rojstni dan. Jaz sem datum zbrisal iz svoje predstavitvne strani in ga v začetku februarja za vsak slučaj spremenil na 10.januar. Tako nobenega ni "opozorilo", da imam 10.februarja rojstni dan.

Ko sem se v sredo zbudil, me je pričakalo precej smsov, nekaj mi jih je voščilo na "Messengerju", dve osebi sta se odločili za E-mail, prejel sem pa tudi dva klica, ki sta me zelo razveselila. Vse skupaj sem naštel 21 voščil, ki sem jim prištel še - ja, ne boste verjeli - 4 iz facebooka. 4 torej. Ura je bila 17.08, ko sem svoje podatke na facebooku spremenil, s tem pokazal ljudem, da imam rojstni dan in voščila so začela lit kot iz škafa. Vse skupaj do 24.00 še natanko 50 sporočil na facebooku, in 2 SMSa.
Naj kot zanimivost povem, da sem naslednji dan dobil preko facebooka še 4 voščila, telefon in messenger pa nista več delala, kar se omenjenega tiče.

Bolj za šalo kot za res....pri tem je potrebno upoštevati, da mi pri Facebooku ni nihče voščil pred 13.08, zato se x os začne s to uro (Hvala Krivičič! :) ).



Še en dokaz več, da je Facebook res svetovni "fenomen". Če želiš, da se ljudje spomnijo nate enostavno nastaviš, da imaš rojstni dan. In upam, da se zavedate, da se brez tega redkokdo dejansko spomni, da imaš rojstni dan. Priznam pa, da tudi jaz včasih napišem komu voščilo, za katerega se mi sanjalo ni, kdaj ima rojstni dan.
Ni kaj, testiranje je uspelo, hipoteze so potrjene.

Vsem, ki ste mi voščli tako al drugače en velik hvala. Nenazadnje je veliko takih, ki mi niso voščli kljub temu, da so zagotovo vIdeli, da o tistih, ki so zagovoto vEdeli sploh ne govorim.

Uživajte in ne pozabiti na prave prijatelje. Če oni pozabijo nate, pa me povabite na eno pijačo, se bova pogovorila.... ;)

10 februar, 2009

Testiranje poteka

Eno več, pa kaj zato...



Mimogrede, testiranje poteka. Za zdaj hvala šestim. Sam bom poslušal še Duhove od Roza vesel, nato pa spat.

Lep pozdrav.

p.s. Mater, izpit mi je potekel!

08 februar, 2009

Kulturni praznik

Drage Slovenke, cenjeni Slovenci,
leto je naokrog in tudi letos praznujemo kulturni praznik. Nazdravljamo na Dr.Franceta Prešerna, ki je pred natanko stošestdesetimi leti umrl za cirozo jeter. Toda potrebno je vedeti, da Prešeren ni bil pijanec. Oziroma bolje rečeno, zgolj pijanec. Bil je borec za pravico, zastopnik revežev in tudi osvajalec ženskih src. Bil pa je predvsem pesnik in po tem si ga moramo tudi zapomniti. Bil je edini takrat evropsko znan slovenski pesnik, primerljiv z ostalimi velikimi pesniki in še danes je naš največji pesnik sploh. Napisal je veliko, ogromno. Pesmi, Gazele, različne poezije, balade, romance, sonete....krst pri savici. Vsega skupaj čez sto del.

Najmanj kar bi morali vedeti pa so naslednji podatki:

1. Kdaj in kje se je rodil Prešeren?
Leta 1800 v Vrbi na Gorenjskem.

2. Kdaj in kje je umrl?
Leta 1849 v Kranju.

3. Kako se je reklo domači hiši?
Pri Ribičevih.

4. Kateri študij je kljub želji staršev in stricev odklonil in katerega je izbral?
Duhovniški, odločil se je za pravo.

5. Kje se je šolal in kateri poklicni naslov je dosegel?
Na Dunaju, doktor prava.

6. Kateri izobraženi prijatelj je bil njegov literarni svetovalec?
Matija Čop.

7. Navedi pesnitev, ki opeva lepoto Bohinja in Bleda, uvodni sonet pa je posvečen Matiji Čopu.
Krst pri Savici.

8. Kaj je sonet?
Lirska pesem z dvema štirivrstičnicama in dvema trivrstičnicama. Verz je laški enajsterec, rima pa oklepajoča.

9. Navedi naslov pesniške zbirke.
Poezije.

10. Iz katere balade so verzi? "Le urno, le urno obrni pete! / Le urno, le urno, ker pozno je že!"
Iz Povodnega moža.

11. Kdo je Primicova Julija?
Dekle, ki jo je Prešeren ljubil in opeval.

12. V katerem ciklu sonetov je Juliji namenjen akrostih ali posvetilo?
V Sonetnem vencu.

13. Eden izmed Sonetov nesreče govori o Prešernovi rojstni vasi. Kateri?
O Vrba, srečna vas domača.

14. Del katere pesmi je danes slovenska himna?
Zdravljice.

15. Navedi himnično kitico.
Živé naj vsi naródi,
ki hrepené dočakat dan,
ko, koder sonce hodi,
prepir iz svéta bo pregnan,
ko rojak prost bo vsak,
ne vrag, le sosed bo mejak!


Op.a. danes namesto "ko" uporabljamo tudi "da"


Več o legendi si lahko preberete tukaj.


LP, Gomi

06 februar, 2009

Je že polnoč. Lahko noč.

Še dobro, da na blog ni treba napisat čisto vsega, kar se ti zgodi oz. se ti dogaja. Še dobro, res...
ker pol bi vsi vse vedli. In ne bi bilo lepo brat, kaj se meni zdaj dogaja... v glavi, v srcu...povsod. Vre!

Lahko noč.

04 februar, 2009

Tako je, ko zadane Pato. Arrapato!

Spet sem bil na tekmi in Pato je spet zabil. Tako se navija med milanisti...



Drugače sem se naučil kar nekaj novih navijaških in s še večjim veseljem bom šel na naslednjo tekmo rossonerov, ki pa ne vem kdaj bo, saj so v Rimu svoje poslanstvo za letos opravili.

LP

03 februar, 2009

Kličejo me tudi vedeževalec

Da imam v življenju en "gran culo" ne morem reči.
Da sem kdaj zadel na stavnicah... tudi ne morem reči.
Ne morem reči niti, da sem kdaj zadel na lotu.
Skratka, moje življenje ni cvetoče, kar se tega tiče... :)))

Ko pa v igri ni denarja, sem pravi mojster napovedovanja (še rima se, čeprav rime nisem napovedal ampak ok...). Zadnje čase veliko stvari pravilno napovem in prav neverjetni sta naslednji dve zgodbi:
1. S prijateljico sem pred dnevi govoril o faksu. Po kratkem pogovoru mi pove, da ima kolokvij iz nekega predmeta in da se mora učit. Pa sem ji rekel, da zagotovo ni nič takega, da prav vidim kako buli v eno skripto z 69 stranmi. Zakaj sem rekel to številko ne vem, vem pa da je ta skripta dejansko imela 69 strani, kar mi je dokazala s posnetkom. Komajda sva verjela, da sem res uganil.

2. Včeraj pa še bolj radikalen primer: na iPodu imam 719 pesmi. Imel sem jih na shuffle (random, naključno, kakorkoli hočete). Po eni pesmi sem si rekel-zdaj bo pa ta in ta. In res je bila! Ponovno nisem mogel verjeti....sprašujem se, kaj imam v sebi? Statistika pravi, da sem imel manj kot 0,3 procenta možnosti, da zadanem, toda to Gomija ni zmotilo.... :P

...Aja....preden sem šel v Rim, sem napovedal, da se bom zgubljal. Če ne verjamete si poglejte predoktobrske bloge.



LP